Dzień Dziecka Utraconego - 15 października

plakat promujący Dzień Dziecka Utraconego

Dzień Dziecka Utraconego ogłoszony został w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Na dzień obchodów wybrano datę 15 października, ponieważ do tego dnia trwałaby ciąża licząc od 1 styczna. W Polsce Dzień Dziecka Utraconego obchodzimy od 2004 roku.

Zobacz stronę „Dlaczego” Organizacji Rodziców po Stracie i Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”

Zobacz książki w katalogu naszej Biblioteki

Zobacz strony:
Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu
Portal Poroniłam.pl Stowarzyszenia Edukacji Medycznej „Asklepios”

Przeczytaj „Nadzieja jest rzeczą z piórami…”. Poradnik dla rodziców po stracie dziecka

Przeczytaj artykuły:

Akceptacja społeczna kobiet po poronieniu (s. 503-509)

Bajkowska, Anna
Żałoba po poronieniu i po stracie okołoporodowej.
Cz. 1 i 2

Baranowska, BarbaraSposoby zachowywania pamięci po dziecku w stracie prokreacyjnej (s. 69-78)

Chrzan-Dętkoś, Magdalena
Utrata dziecka w okresie okołoporodowym – dobre praktyki szpitalne w opiece nad matką