Dzień Ludzi Bezdomnych - 14 kwietnia
Dzień Ludzi Bezdomnych obchodzony jest 14 kwietnia od 1996 roku. Święto zainicjował Marek Kotański, twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności „Markot”. W tym czasie organizowane są różnorodne akcje pomocy ludziom bezdomnym oraz spotkania informacyjne mające na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi bezdomnych.
Pomysłodawcą ustanowienia Dnia Ludzi Bezdomnych był Krzysztof Cybruch, wieloletni szef zespołu promocji i obsługi merytorycznej przewodniczącego „Monaru”, nieformalny rzecznik prasowy Marka Kotańskiego.
Źródło: Wikipedia
Zapraszamy do zapoznania się z literaturą na temat bezdomności w zbiorach naszej Biblioteki
Przydatne linki:
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych - Edycja 2026
Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności
Raport Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu – Poverty Watch 2025
Bezdomność w Polsce (publikacja Caritas Polska)
Bezdomność młodzieży i młodych dorosłych w Polsce – raport 2023





