Agnieszka Klimek poleca

okładka książki "Świadome rodzicielstwo : wychowaj szczęśliwe dziecko dzięki większej samoświadomości" Daniela J. Siegela, Mary Hartzell

Świadome rodzicielstwo : wychowaj szczęśliwe dziecko dzięki większej samoświadomości / Daniel J. Siegel, Mary Hartzell

Autor zwraca uwagę na rolę samoświadomości w budowaniu relacji pomiędzy ludźmi oraz funkcjonowaniu w różnych obszarach życia. Aby skutecznie wspierać swoje dzieci, warto znać swoje ograniczenia i potencjał. Aby wspierać dziecko, młodzież, człowieka dorosłego w różnych sytuacjach życiowych – warto posiadać wiedzę o sobie. Książka ma charakter uniwersalny i pomimo tego, że w tytule adresatami są głownie rodzice, treści w niej zawarte mogą przydać się każdemu.

okładka książki "Wysoko wrażliwi" Elaine N. Aron

Wysoko wrażliwi / Elaine N. Aron

Autorka w bardzo wyraźny sposób przedstawia charakterystyczne cechy oraz sposób funkcjonowania osób wysoko wrażliwych. Czy wysoka wrażliwość jest potencjałem człowieka, czy kulą u jego nogi? Odpowiedzi na to pytanie można znaleźć, czytając właśnie tę książkę. Ponadto – dla osób wysoko wrażliwych będzie to z pewnością wspaniała podpowiedź, jak zaakceptować swoją „wyjątkową urodę”.

Zobacz rekomendowaną książkę w naszym katalogu

okładka książki "Trudne doświadczenia rodzinne : jak się z nich wyzwolić i być szczęśliwym?" Agnieszki Kozdroń

Trudne doświadczenia rodzinne : jak się z nich wyzwolić i być szczęśliwym? / Agnieszka Kozdroń

Autorka w jasny sposób ukazuje różne determinanty rozwoju jednostki oraz wynikający z nich sposób odbioru i postrzegania różnych wydarzeń życiowych. Zwraca uwagę na czynniki biologiczne, społeczne oraz aktywność własną jednostki. Działania w każdym z tych obszarów są potrzebne, aby poradzić sobie z przeżytymi trudnymi doświadczeniami. Książkę polecam szczególnie psychologom i pedagogom, ale również wszystkim tym, którzy chcą zrozumieć funkcjonowanie człowieka i czynniki mające na niego wpływ.

okładka książki "Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży : poradnik dla terapeutów, opiekunów i pedagogów" Chrisa Taylora

Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży : poradnik dla terapeutów, opiekunów i pedagogów / Chris Taylor
Autor opisuje wzorce przywiązania, kształtujące się od samego początku pomiędzy dziećmi i ich rodzicami/opiekunami. Przedstawia również style pracy z dziećmi i młodzieżą, w kontekście budowania relacji terapeutycznej, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz proces zmiany trudnych zachowań. Pozycję szczególnie polecam osobom zawodowo pracującym z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych oraz opiekuńczo-wychowawczych.

Agnieszka Klimek

fotografia Agnieszki Klimek

Pedagog szkolny w szkole ponadgimnazjalnej, terapeuta pedagogiczny oraz terapeuta funkcji poznawczych metodą Instrumental Enrichment. Praca z młodzieżą jest moją pasją, a rozmowy, spotkania i działania podejmowane wspólnie z uczniami sprawiają mi ogromną satysfakcję. Systematycznie uzupełniam swoją wiedzę, uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego a pracę poddaję superwizji podczas spotkań w Poradnia Psychologiczno-pedagogicznej. Lubię wędrówki górskie, a w życiu kieruję się dewizą, że „nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku” (Lao Tzu).