Anna Kostiukow poleca

okładka książki "Autyzm : przełom w podejściu : program Son-Rise, który pomógł rodzinom na całym świecie" Rauna K. Kaufmana

Autyzm : przełom w podejściu : program Son-Rise, który pomógł rodzinom na całym świecie / Raun K. Kaufman

Niniejsza monografia jest ciekawym zbiorem najnowszych informacji dotyczących tak tajemniczego zaburzenia rozwojowego jakim jest autyzm. Czytelnicy sięgając po tę pozycję w przystępny sposób mogą zaznajomić się z obliczem autyzmu z punktu widzenia, nie tylko powszechnie znanego pedagogiczno-psychologicznego, ale także medycznego.

okładka książki "Materia autyzmu : łączenie wątków w spójną teorię" Judith Bluestone

Materia autyzmu : łączenie wątków w spójną teorię / Judith Bluestone

Książka szczególnie ważna ze względu na wyjaśnienie materii autyzmu… charakterystyki zaburzenia. W świetny sposób wyjaśnione zostają tutaj zaburzenia sensoryczne i sposoby radzenia sobie z nimi. Warta przeczytania, zarówno przez rodziców / opiekunów dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, jak i nauczycieli / terapeutów.

okładka książki "Spektrum autyzmu : postępy w diagnozie i terapii" pod redakcją Bożeny Galas-Zgorzalewicz i Ewy Mojs

Spektrum autyzmu : postępy w diagnozie i terapii / pod redakcją Bożeny Galas-Zgorzalewicz i Ewy Mojs

Interesująca książka, polecana zwłaszcza rodzicom i bliskim dzieci z zaburzeniami rozwojowymi ze spektrum autyzmu. Bardzo inspirująca, pobudzająca do działania. Dzięki tej lekturze każdy w zupełnie odmienny sposób patrzy na aspekty terapeutyczne, zrywające z behawioryzmem, na rzecz podejścia relacyjnego.

Anna Kostiukow

fotografia Anny Kostiukow

dr nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, manager zoz, absolwentka zdrowia publicznego - ze szczególnym uwzględnieniem promocji zdrowia w autyzmie, doradczyni zawodowa osób niepełnosprawnych, adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz wykładowczyni z zakresu autyzmu na innych uczelniach wielkopolskich.
Od wielu lat działam w obszarze organizacji pozarządowych na rzecz osób z autyzmem. Aktualnie pełnię funkcję wiceprezes Fundacji „W spektrum życia”, a wcześniej Fundacji „Cząstka Ciebie” oraz Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem „Gepetto”. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej. Ponadto, doradczynią  merytoryczną w przedszkolach specjalnych i integracyjnych, koordynatorką grup wsparcia dla matek osób z autyzmem Klub Super Mamy oraz Fundacji „MIŚ”, koordynatorką projektów Inkubatora Wielkich Jutra w działaniach na rzecz autyzmu. Jestem założycielką Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego SpektrumAutyzmu.pl, działającego bardzo szeroko na rzecz społeczności w spektrum autyzmu, poprzez: prowadzenie różnych form edukacji, pozyskiwanie grantów i rozwój nauki na rzecz poznania zaburzeń rozwojowych, doradztwo metodyczne oraz prowadzenie terapii indywidualnych, grupowych, a także konsultacji rehabilitacyjnych.