Poleca Katarzyna Zeh

okładka książki "Depresja nastolatków : jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać" Konrada Ambroziaka, Artura Kołakowskiego i Klaudii Siwek

Depresja nastolatków : jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać / Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek

To już choroba czy tylko chwilowe obniżenie nastroju?”, „Dlaczego moje dziecko nie może się zmobilizować?”, „To normalne?” – pyta wielu rodziców i sami nastolatkowie. Odpowiedzi na te pytania odnajdą w tej świetnej książce. Rzetelnej pod względem psychologicznym i medycznym, a jednocześnie bardzo komunikatywnej. Dodatkową jej zaletą jest to, że mogą ją czytać i rodzice, i dzieci.

Zobacz rekomendowaną książkę w katalogu

 

okładka książki "Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu"  Nicholasa Kardarasa, Ph. D.

Dzieci ekranu : jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu / Nicholas Kardaras, Ph. D.

Kilka lat temu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania własne i rodziców „Dlaczego dziecko tyle siedzi przed komputerem?” postanowiłam zbadać, co mówią na ten temat naukowe badania. Przeczytałam różne artykuły, zapisy wystąpień na sympozjach, przeanalizowałam dane z badań polskich i na świecie. I wtedy pojawiła się ta książka. W niej znalazłam zebrane te wszystkie informacje. Byłam zachwycona, że ktoś w tak przystępny sposób tłumaczy, dlaczego ekran uzależnia. Polecam nie tylko rodzicom.

Zobacz rekomendowaną książkę w katalogu

 

okładka książki "Wyloguj swój mózg : jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii"  Andersa Hansena

Wyloguj swój mózg : jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii / Anders Hansen

Zdecydowana większość z nas w czasie pandemii musiała uczyć się, nauczać lub pracować zdalnie. Wiele godzin przesiedzieliśmy przed ekranami. Taki model życia jest sprzeczny z naszą naturą. Autor w rewelacyjny sposób odnosi wiedzę o ewolucji człowieka do spraw, z którymi każdy z nas spotyka się w codzienności. Zmęczeni nowymi technologiami znajdą w tej książce wiele wskazówek jak odpocząć.

Zobacz rekomendowaną książkę w katalogu

 

O sobie
Katarzyna Zeh

fotografia Katarzyny Zeh
fotografia Katarzyny Zeh

Jestem psychologiem. Pracuję w ośrodku terapeutycznym i szkole. Pomagam dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom w trudnych sytuacjach. Zawodowo interesują mnie szczególnie: mechanizm adaptacji do nowych okoliczności, w jaki sposób wprowadzać zmiany, by były satysfakcjonujące i trwałe, jaki wpływ mają nowe technologie na psychikę człowieka i co robić by mieć efektywny sen. W czasie wolnym uwielbiam zajmować się ogrodem i pieczeniem ciast.